Dlaczego się pojawiają i jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Tak jak trądzik na twarzy trądzik na plecach jest najczęściej efektem działania androgenów czyli męskich hormonów płciowych, których produkcja rozpoczyna się na etapie dojrzewania. Pod ich wpływem organizm produkuje większe ilości łoju, dochodzi też do przyspieszenia procesów rogowacenia naskórka, w wyniku czego zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem tworzą się krosty. W jaki sposób pozbyć się pryszczy na plecach?

Warto wiedzieć, że problem pryszczy na plecach nie jest niczym wyjątkowym, tj. nie byłby gdyby nie fakt, że potrafi skuteczni obrzydzić życie wielu nastolatkom w okresie dojrzewania. Problem zyskuje na znaczeniu latem, kiedy to częściej eksponujemy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się odsłonić mając trądzik na plecach? To zagadnienie spędza sen z oczu wielu osób.

Jakimi metodami pryszczy na plecach?
Podobnie jak w przypadku trądziku ulokowanego na pozostałych partiach ciała trądzik na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Tworzy się on najczęściej dlatego, iż plecy stanowią część ciała, na której zbiera się sporo potu, ponad to dość trudno odpowiednio pozbawić je warstwy zrogowaciałego naskórka.
Chcąc pozbyć się trądziku na plecach, należy zadbać zwłaszcza o to, by regularnie usuwać ze skóry wszystkie zabrudzenia, dzięki czemu odblokujemy pory skóry, co może przeciwdziałać się tworzeniu się trądziku. W ramach kąpieli warto też choć czasami sięgnąć po mieszanki ziołowe i dokładnie się w nich wymoczyć. Takie działania powinny odnieść pożądany efekt. Jeśli natomiast trądzik na plecach przebiega bardzo intensywnie i plecy nie są jedyną częścią ciała dotkniętą trądzikiem, może być konieczne podjęcie kompleksowego leczenia z użyciem medykamentów dostępnych jedynie na receptę.