Wykwity skórne to nie tylko zmora dorastających nastolatków – zdarza się, że możemy się z nim borykać także w dorosłym wieku, nie będąc w stanie do końca go zlikwidować. Jest on bardzo szpecącą i przykrą dolegliwością, szczególnie że pozostają po niej przebarwienia i blizny na twarzy, a tych pozbyć się znacznie trudniej niż samego trądziku.
Przyczyną trądziku są zmiany hormonalne, a na te można oddziaływać pośrednio poprzez modyfikację diety. Jeśli nasza dieta obfituje w tłuszcze, gotowe sztuczne produkty, znaczne ilości związków chemicznych, wówczas gospodarka hormonalna jest nieuregulowana oraz trudno będzie pozbyć się wyprysków na stałe. Zatem kluczowe sposoby na trądzik to: zmiana diety, przestawienie się na zdrowsze jedzenie, wykluczenie wysoko przetworzonych potraw oraz nawilżanie skóry od wewnątrz.

Można także przetestować rozmaite domowe sposoby, jednakże trzeba mieć na uwadze to, że bez całkowitej modyfikacji trybu życia niewiele one pomogą. Przykładowo: aspiryna na pryszcze to bardzo dobry domowy sposób na błyskawiczne wysuszenie pryszcza. Aspiryna ma właściwości przeciwzapalne, zatem jeśli rozmoczoną tabletkę aspiryny wetrzemy w zmienione wypryskami miejsca, wówczas może się to okazać strzałem w dziesiątkę – pod warunkiem jednak, że zadbamy jednocześnie o zapobieganie, czyli nie dopuścimy do powstawania kolejnych pryszczy.

Niektórzy polecają również drożdże na pryszcze, tym razem w postaci napoju do picia. Nie jest to może szczególnie apetyczny napój, jednak dobrze go przetestować – świeże drożdże wymieszać z wodą, by się rozpuściły, a następnie wypić szklankę takiego napoju dziennie. Okazuje się, że często naturalne sposoby są najprostsze, najtańsze i najbardziej skuteczne. Jeśli wyskoczył nam pryszcz na brodzie i nie posiadamy akurat żadnej maści na wypryski – wypijmy szklankę wody z drożdżami oraz nasmarujmy pryszcza aspiryną. Nawet jeśli nie pomoże to w stu procentach zlikwidować naszych zmian skórnych to z pewnością nie zaszkodzi, a do tego – drożdże oraz aspiryna to w istocie tania metoda lecznicza, którą dodatkowo znaleźć można w każdym mieszkaniu bez konieczności chodzenia do apteki!