Każdy borykający się z trądzikiem, chce poznać sekret, w jaki sposób pozbyć się problemu błyskawicznie i skutecznie, a najlepiej jeszcze raz na zawsze. Niestety nie ma jednego pewnego dla wszystkich panaceum na dolegliwości skórne. Jednak istnieją sposoby, które potrafią pomóc nam poradzić sobie z nieestetycznymi niedoskonałościami.

Domowe sposoby na zmiany trądzikowe
Wielu z nas zauważając biały czopek, który pojawia się nieestetycznie na czole, chce go możliwie najszybciej wycisnąć. Jest to skuteczny sposób pod jednym warunkiem, że zrobimy to we właściwy sposób i nie doprowadzimy do rozprzestrzenienia się bakterii na większe rejony twarzy. Lepszą metodą byłoby wykonanie kąpieli parowej, która ma na celu otwarcie porów skóry. Po ich otwarciu, można zdecydowanie łatwiej pozbyć się niechcianego pryszcza. W tym celu należy nalać do miski gorącą wodę i umieścić twarz tuż nad parą. Aby para nie uciekała na boki, trzeba przykryć głowę nad miską ręcznikiem. Można dodać do wody ziołowe mieszanki czy też kilka kropel jakiegoś olejku eterycznego, które przyspieszą procesy oczyszczające skórę oraz dodadzą jej witalności i blasku.

Z łatwo dostępnych sposobów warto wspomnieć o wykorzystaniu na pryszcze zwyczajnej pasty do zębów. Działa ona w podobny sposób jak maść na trądzik, a zatem można się nią śmiało wspomóc w nagłym przypadku. Wystarczy nałożyć pastę na zmianę skórną i pozostawić do wyschnięcia na około 20 minut. Chodzi tutaj o wysuszenie niechcianego wągra.

Interesującym sposobem jest również wykorzystanie powszechnej aspiryny, z której łatwo można przygotować maseczkę przeciwtrądzikową. Potrzebować będziemy dodatkowo jogurtu naturalnego, do którego wsypiemy aspirynę pokruszoną na miał. Po rozmieszaniu nakładamy otrzymany kosmetyk na twarz i spłukujemy po upływie około 15 minut. Najważniejszą substancją aktywną w aspirynie jest kwas salicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i oczyszczające. Maść na trądzik bardzo często ma w składzie właśnie wspomniany kwas salicylowy, zatem można wziąć pod uwagę taki niedrogi sposób na pozbycie się niedoskonałości. Co bardzo ważne nie należy przesadzać z ilością tabletek podczas jednej aplikacji. Zazwyczaj wystarczającą ilością jest parę tabletek dla osiągnięcia oczekiwanych efektów.