Trądzik na różnych częściach ciała, najczęściej na plecach, bywa nie mniej dokuczliwy niż trądzik ulokowany na twarzy. Usuwanie tego trądziku jest dość utrudnione, a wszystko przez to, że do pleców mamy w gruncie rzeczy dość utrudniony dostęp a więc dość utrudnione może być stosowanie kosmetyków przeznaczonych do walki z wypryskami.
Jak pozbyć się pryszczy z ciężko dostępnych części ciała? Trzeba się trochę postarać, ponieważ przy systematycznych działaniach taki trądzik zwalczymy, a przynajmniej zmniejszy się jego intensywność. Należy jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że różne osoby mogą inaczej reagować na dane środki czy popularne domowe metody. Oprócz codziennego mycia, jakie inne domowe sposoby na trądzik mogą okazać się skuteczne?

W jaki sposób pozbyć się pryszczy domowymi metodami?
Jeżeli planujesz pozbyć się pryszczy domowymi metodami, możesz użyć przykładowo domowe toniki z ziół i roślin o działaniu leczniczym. Skutecznie na wypryski wpływa na przykład tonik z wody i z soku z cytryny. Tonikiem takim należy regularnie myć twarz, plecy lub konkretne pryszcze. Kolejną ciekawą propozycją jest tonik z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a potem do uzyskanej w ten sposób masy dodajmy kilka kropli wody. Otrzymanym płynem przemywamy zainfekowane trądzikiem miejsca.
Wyprysków można się pozbyć także przy użyciu aloesu – to rozwiązanie o tyle skuteczne, że aloes jest znany ze swoich łagodzących oraz leczniczych właściwości. Czysty sok uzyskany z aloesu może podrażniać skórę toteż przed jego nałożeniem należy wymieszać go z odrobiną wody i tak otrzymanym tonikiem regularnie myć skórę.