19 Sty Brak komentarzy admin Trądzik , ,

Trądzik nie jest chorobą skóry dotykającą tylko młodych ludzi w okresie dojrzewania, bowiem także dojrzałe osoby borykają się z owym problemem. Nie ma też co się łudzić, iż zniknie on samoistnie, zatem warto zacząć leczyć wypryski już w ich początkowej fazie. Obecnie istnieje wiele sposobów na skuteczne pozbycie się trądziku, na przykład różnorodne ziołowe tabletki na trądzik bez recepty czy też sprawdzone leki na trądzik przepisywane przez dermatologa.

Uciążliwy trądzik – jak się go pozbyć?
Nieleczony trądzik może nam towarzyszyć nawet latami, co u większości osób bardzo obniża pewność siebie, wpływa negatywnie na samopoczucie i samoocenę. Najgorzej jest, gdy zlokalizowany jest na twarzy i szyi, tworząc nieestetyczny wygląd, przykuwający uwagę innych. Ponadto dochodzą do tego jeszcze powikłania takie jak przebarwienia czy nawet blizny, które często pozostają już na zawsze. Dlatego też nie można bagatelizować nasilających się problemów skórnych, aby wypryski nie zaczęło rozprzestrzeniać się na większą powierzchnię.
Pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty – dermatologa, zdiagnozuje i precyzyjnie określi przyczyny powstania trądziku. Pozwoli to lekarzowi przepisać odpowiednie, specjalnie dobrane leki na trądzik. Jeśli pominiemy ten etap i zaczniemy na własną rękę stosować jakieś silne preparaty przeciwtrądzikowe, wówczas problem może znacznie się nasilić. Łykanie na oślep jakiś farmaceutyków jak tabletki na trądzik bez recepty, również nie jest dobrym pomysłem bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Oczywiście jeśli problem nie jest poważny, wówczas naturalne ziołowe tabletki na trądzik bez recepty mogą okazać się przydatne, jednak także w tym przypadku trzeba zachować ostrożność i dokładnie obserwować swoje ciało.
Na początku trzeba załagodzić stan zapalny, który wzmaga powstawanie kolejnych zmian skórnych. Warto mieć świadomość, że nawet nadmierna pielęgnacja, to znaczy nadużywanie rozmaitych kosmetyków, również może doprowadzić do stanu zapalnego. Dzieje się tak, ponieważ nieustanne nawilżanie i blokowanie porów nie sprzyja naszej skórze. Zaczyna ona wytwarzać barierę ochronną poprzez zwiększone wydzielanie sebum. Przetłuszczająca się cera oznacza nie tylko nieestetyczny wygląd, ale przede wszystkim alarm, że skóra nie funkcjonuje poprawnie. Również w tym przypadku odpowiednie mogą okazać się tabletki na trądzik bez recepty albo też leki na trądzik.