W dzisiejszych czasach problemy z cerą miewa duża liczba nastolatków. Wynika to przede wszystkim z procesu dojrzewania,w każdym razie w rzeczywistości takich powodów może być znacznie więcej. Smutne jest to, że nadal niewiele osób wybiera się do specjalisty, aby rozwiązać ten problem. Wolą oni sami szukać sposobu na pryszcze, co niestety zazwyczaj kończy się spotęgowaniem naszego problemu. Dobrze jest zatem zdawać sobie z tego sprawę, a poza tym po prostu wybrać się do lekarza. To, że polskie nastolatki tak naprawdę rzadko tak postępują wiadomo nie od dziś, niemniej jednak tak naprawdę wina leży również po stronie rodziców. W końcu to oni są odpowiedzialni za swoje pociechy, dlatego ich również powinno się kształcić w tym temacie.

Tutaj widać szczególne braki, gdyż rodzice mają bardzo często swoje teorie, jednak nie wiedzą tak naprawdę, jak pozbyć się wyprysków. Przez to też ich dzieci, jeśli same nie nabędą tej wiedzy, to zwyczajnie będą postępować tak, jak i ich rodzice. To bardzo oczywisty szablon zachowania, który należy czym prędzej zmienić, żeby nie musieć nie potrzebnie zmagać się przez znaczną część życia ze skutkami wcześniejszego zaniedbania. W szczególności wiele nastolatek uważa, że maseczka na pryszcze rozwiąże sprawę. Jednak są one w błędzie, chyba, że zaopatrzą się w naprawdę wysokiej jakości produkt, a ich problem jest niewielki. Jednak w rzeczywistości są one kupowane jednorazowo, a do tego w najniższej jakości, wszystko to prowadzi jedynie do tego, że trądzik wzrasta.

Do tego wszystkiego problem staje się na tyle duży, że zwalczenie go z chwili na chwile staje się znacznie bardziej kosztowne oraz wymagające większej ilości czasu. Ważne jest, by zdawać sobie sprawę z tego faktu oraz od razu zacząć stosować zarekomendowane przez dermatologa leki na wypryski. Wtedy możemy dopiero stwierdzić, że poczyniliśmy pierwsze kroki w drodze do pięknej a przede wszystkim zdrowej skóry twarzy. Jednak dla wielu ludzi niestety ten proces jest niemożliwy do zrealizowania, gdyż bagatelizują oni problem i uciekają od zajmowania się nim w najrozsądniejszy sposób.