Jedną z najpowszechniejszych chorób skórnych jest trądzik. Okazuje się, że odpowiednia higiena skóry zwykle to za mało w przypadku tej dolegliwości i należy zacząć zażywać pigułki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stopniu konieczne mogą być leki na trądzik. Warto pamiętać, aby nie przesadzać z nadużywaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić wytworzone już zmiany i przynieść dodatkowych problemów.

Naturalne tabletki na trądzik bez recepty
W dzisiejszych czasach apteki mają całkiem różnorodny asortyment, jeśli chodzi o efektywne metody batalii z trądzikiem. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabletki na trądzik bez recepty, które mamy możliwość bezproblemowo dostać w dowolnym momencie. Nie są one tak silne jak leki na trądzik dostępne na receptę, ale w wielu przypadkach wystarczą do zwalczenia problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc doradzi nam właściwe tabletki na trądzik bez recepty. Naturalne leki na trądzik wytwarzane są w oparciu naturalnych wyciągów, które zawierają dobroczynne składniki aktywne. To właśnie one wykazują najmocniejsze działanie, na którym nam zależy.

Jakie zioła wspomagają walkę z trądzikiem?
Efektywną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i wspomaga przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki takiemu działaniu zostają wymiatane wraz z moczem z naszego organizmu trujące produkty przemiany materii. Jest on od dawna używany do zwalczania trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza ciało, ale także posiada działanie wspomagające wydzielanie żółci, a więc wspomaga trawienie. Pomocna jest także zielona herbata, która jest źródłem przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz wirusobójcze. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na schorzenia układu pokarmowego.
Nie można także zapominać o dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w prawidłowej kondycji, a ponadto optymalizuje działanie przewodu pokarmowego oraz układu nerwowego. Wskazane jest także zażywanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a ponadto wspomaga gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.